Opatření v souvislosti s koronavirem COVID-19 a storno podmínky

Vážení návštěvníci,

s ohledem na množící se dotazy týkající se provozu Chatového tábora v Malém Ratmírově a koronaviru COVID-19, bychom rádi sdělili následující stanovisko:

  1. Aktuálně jsou tábor i hospoda dle nařízení Vlády ČR a opatření Ministerstva zdravotnictví uzavřené, přestože díky příjemnému počasí jsme chtěli mít o víkendech otevřeno již od konce března.
  2. Věříme, že se situace brzy zlepší, abychom mohli alespoň od května postupně otevřít a že hlavní sezóna nebude zasažena uzavírkou či jinými zásadními omezeními, které by měly likvidační charakter pro mnoho provozovatelů ubytovacích zařízení a pohostinství.
  3. Až budou zrušeny vládní omezení, budeme dodržovat a prosazovat hygienická opatření proti šíření virů a bakterií (častější desinfekce společných prostor, nošení ochranných pomůcek, dodržování bezpečných rozestupů, případně roznos jídla a občerstvení tak, aby se netvořily fronty, atd.).
  4. Co se týče storno poplatků, tak standardně vyžadujeme pro potvrzení termínu rezervace rezervační poplatek ve výši 50 % ceny pobytu, který je splatný do 14 dnů od vytvoření rezervace. Dle našich pravidel, kterou jsou dle našeho názoru mírnější, než je standard trhu, obdržíte v případě zrušení pobytu více než 30 dní před příjezdem polovinu rezervačního poplatku zpět. Pokud pobyt zrušíte později, poplatek propadá. V případě zájmu, můžeme pobyt převést na jiný volný termín nebo můžeme vydat voucher na jiný volný termín, který můžete darovat.
  5. Rezervace, které byly vytvořeny a uhrazeny před výskytem koronaviru COVID-19 v ČR a budou v termínu uzavření areálu, se budeme po dohodě snažit přesunout na jiný možný termín, případně řešit formou poukazu na ubytování. Pokud nebude možnost se dohodnout na jiném termínu či jiném řešení, tak se budeme snažit – pokud to finanční situace dovolí – vracet stornopoplatek v plné výši.
  6. U nových rezervací, kdy si každý je již vědom rizika možných opatření kvůli koronaviru a každý si nese své riziko, budeme postupovat již standardními postupy.

Většinu finančních prostředků, které jsme měli, jsme nainvestovali do areálu (nová umývárna, rekonstrukce kuchyně, hospody, vybudování sauny a vířivky atd.) a včasného otevření areálu, abyste si pobyt co nejvíce užili. Přestože se standardně snažíme všem zákazníkům vyjít vstříc s vracením poplatků, tak v dané situaci by plošné vracení rezervačních poplatků pro nás bylo velmi složité. Proto prosíme o pochopení a spolupráci.

Věříme, že vylepšení a rekonstrukce si nakonec letos užijete a vyzkoušíte na vlastní kůži 🙂

Přejeme všem pevné zdraví a sílu!

Chaty Ratmírov s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *